Post by surmiakthersurmi on Nov 11, 2024 19:28:56 GMT -8
И все пак изследователите все още разполагат с ограничен брой сателити, за да разберат сложността на динамиката на Земята и повърхностните процеси в пустините. Заключително предупреждение за бъдещи рискове „Поредицата от събития, които се случиха в Либия, е тази, която може да се случи в много населени райони в Северна Африка и Арабския полуостров“, предупреждават Хеги и колеги в паралелно проучване, проведено с изследователи от Мароко и Испания. Има и допълнителни рискови фактори, отбелязва Хеги: Бурите стават все по-силни и градовете стават все по-населени и по-малко организирани по отношение на политиките за намаляване на развитието и увеличаване на готовността за бедствия. „Смъртоносните наводнения на Derna показват, че регионалните политици в Близкия изток и Северна Африка все още не се вслушват достатъчно в науката, въпреки че последните две конференции за изменението на климата бяха домакини в региона. Най-смъртоносният враг пред нас е нашата собствена вяра, че тези крайности са точни събития, които няма да се повторят.
Климатичните модели ни казват, че те ще отвърнат още по-силно.“ Справка: „Оценка на ерозията от внезапни наводнения след бурята Daniel в Либия“ от Джонатан CL Норманд и Есам Хеги, 20 август 2024 г., Nature Communications . Решено ключово затруднение: Новата сателитна технология преодолява бариерата за един потребител, революционизирайки глобалния База данни за функцията за работа с имейли достъп до интернет От Принстънския университет19 септември 2024 г3 коментара5 минути четене Facebook Twitter Pinterest Телеграма Споделете Сателит в космоса в орбита около Земята Сателитите с ниска орбита скоро биха могли да осигурят широко разпространена високоскоростна комуникация, но те са изправени пред технологични ограничения, които ограничават всеки сателит да работи с един потребител наведнъж, което налага или големи съзвездия, или сложни отделни сателити. Изследователите са разработили нова техника, позволяваща на тези сателити да управляват множество потребителски сигнали едновременно, потенциално намалявайки броя на необходимите сателити и минимизирайки космическите отпадъци. Нова техника позволява потребители наведнъж, потенциално намалявайки броя на сателитите и разходите, като същевременно намалява рисковете от космически отпадъци.
Този напредък е потвърден в тестове и се очаква да бъде внедрен в бъдещи сателитни мрежи. Сателитите с ниска орбита имат потенциала да осигурят високоскоростни комуникации на милиони хора по целия свят. Въпреки това, тяхната ефективност в момента е ограничена от технологично предизвикателство: техните антенни решетки могат да се справят само с един потребител наведнъж. Съотношението едно към едно означава, че компаниите трябва да изстрелят или съзвездия от много сателити, или големи отделни сателити с много масиви, за да осигурят широко покритие. И двата варианта са скъпи, технически сложни и могат да доведат до пренаселени орбити . Например SpaceX тръгна по пътя на „съзвездието“. Неговата мрежа, StarLink, в момента се състои от над 6000 сателита в ниска околоземна орбита, повече от половината от които са изстреляни през последните няколко години. SpaceX има за цел да изстреля още десетки хиляди през следващите години.